Dobrovský & Šídlo: Dezinformace na slovenské politické scéně

/ /
Dobrovský & Šídlo
Dobrovský & Šídlo

Jak Slovensko odolává dezinformacím po atentátu na premiéra Fica? Jaký je rozdíl mezi dezinformačními scénami Česka a Slovenska? Hostem 93. dílu podcastu Dobrovský & Šídlo je Vladimír Šnídl, reportér slovenského Denníku N.

93. Jak dezinformace ovládly Slovensko

Vliv dezinformací se stal zásadním problémem Slovenska. A Vladimír Šnídl popisuje, že politická garnitura, která se ujala moci po volbách na podzim 2023, je se slovenskou dezinformační scénou výrazně personálně provázána. Z „alternativních médii“ přišla přímo do vlády třeba nová ministryně kultury Martina Šimkovičová a podobné postavy najdete třeba i na kandidátce nejsilnější slovenské strany SMER do Evropského parlamentu. 

Proč Slovensko podléhá dezinformacím v daleko větší míře než Česko – jak alespoň tvrdí Vladimír Šnídl? A proč jsou Slováci spolu s Bulhary podle průzkumů tím nejvíce „proruským“ národem v Evropské unii?

Poslechněte si 93. díl podcastu Dobrovský & Šídlo na téma „Jak dezinformace ovládly Slovensko“.

Přejeme příjemný poslech, můžete nás sledovat i jinde než v podcastových aplikacích, doporučujeme náš účet na síti X (tedy Twitter) a taky na Instagramu.

Další živé vystoupení se uskuteční 14. června na festivalu Rock for People , pak se 20. června potkáme na Metronomu.

Vznik dalších dílů podcastu můžete podpořit buď finančním darem na stránkách Magazínu Paměti národa, kam do zprávy pro příjemce napište PODCAST, nebo si můžete koupit naši knihu, triko nebo blok Můžu to doříct…? na e-shopu Paměti národa.

Dořekne to dneska...? Poslechněte si!

➤ A TRIKO SI KUPTE V E-SHOPU PAMĚTI NÁRODA