Paměť národa spouští podcast, tvoří ho Jindřich Šídlo a Jan Dobrovský

/ /
Paměť národa spouští podcast, tvoří ho Jindřich Šídlo a Jan Dobrovský

Kolegium Paměti národa v době pandemie nemohlo pořádat svá pravidelná setkání, diskuze, besedy a přednášky. A tak vznikl nápad: podcast Dobrovský &Šídlo. Kdo neslyšel, přichází o hodně!

Podcast Paměti národa Dobrovský & Šídlo. 

 

Spotify

YouTube

 
Audio podcast Dobrovský &Šídlo, 37 minut, komentáře a glosy Jana Dobrovského, novináře Jindřicha Šídla a nakladatele Jiřího Padevěta o vztahu s Ruskem a o „záhadě“ zvané prezident Zeman.

O čem pánové Dobrovský, Šídlo a Padevět věcně, vtipně, zasvěceně a s nadhledem mluví? O naší historii, o Rusku, o sovětských vojácích, o Zemanovi a jak Ruml kdysi předpověděl Zemanův příklon na Východ a Václav Havel ho s touto teorií vyhodil. Chceme-li světový mír, objímáním se ho nezískáme! Vyprovodili jsme s hudebníkem Zappou sovětské vojáky v roce 1991, vyhostili ruské diplomaty v roce 2021, vyloučili Ruskou federaci ze soutěže o Dukovany.

Co jsme to spáchali?! Ocitli jsme se na třetí příčce nepřátel Ruska! A to jsme jen popadli klacky do rukou a postavili se na vlastní obranu. Ale je tu záhada! Zeman. I my máme dvě vyšetřovací verze. Tedy nikoliv týkající se Vrbětic, ale proč nás prezident táhne na Východ: první, že je psychicky narušený, druhá je vážnější, a dozvíte se ji z podcastu. Ač si Zeman myslel, že už ho žádná politická porážka nečeká, prohrává na celé čáře.

Protože! Tento národ, tato země většinově touží po svobodě, demokracii a západní politické kultuře, která přináší radost, štěstí a luxus. Mimochodem, je tu ještě jedna záhada: Nevíte někdo, proč KSČM tolik zbožňuje putinovský režim v Rusku, který je tak obludně asociální a zbídačil miliony obyvatel?!

Kolegium Paměti národa je volné sdružení přátel, partnerů a donátorů Paměti národa/organizace Post Bellum. Vzniklo, aby propojilo osobnosti českého veřejného, společenského a podnikatelského života, kterým není lhostejný odkaz starších generací. Členy Kolegia Paměti národa spojuje úcta a respekt vůči těm, kdo se postavili totalitním režimům 20. století. Kolegium pořádá desítky různých akcí po celé republice, diskuzních setkání s občany a zájemci o historii a aktuální společenské dění.