Dobrovský & Šídlo: Za všechno můžou vždycky Židé

/ /
Hostem 96. dílu podcastu Dobrovský & Šídlo je Jakub Szántó, dlouholetý zpravodaj České televize na Blízkém východě.
Hostem 96. dílu podcastu Dobrovský & Šídlo je Jakub Szántó, dlouholetý zpravodaj České televize na Blízkém východě.

Antisemitismus je morem západní civilizace. Proč znovu roste do obludných rozměrů? Hostem 96. dílu podcastu Dobrovský & Šídlo je Jakub Szántó, novinář a dlouholetý zpravodaj České televize na Blízkém východě.

Jakub Szántó říká: „Kdyby se za antisemitu měl považovat každý, kdo kritizuje vládu Izraele, pak bych patřil mezi nejaktivnější antisemity. Kdo ale popírá právo na existenci tohoto státu, je skutečný antisemita.“

Jaké jsou historické kořeny antisemitismu, co po nich zůstává a jak se antisemitismus projevuje ve dvacátých letech 21. století? Dokáže se mu svět, který docela nedávno prošel zkušeností holocaustu, vlastně ubránit? A existuje dnes ještě naděje na mírové řešení situace na Blízkém východě? 

„Možná jsem idealista, ale stále věřím ve dvoustátní řešení,“ odpovídá Jakub Szántó.

Přejeme příjemný poslech 96. dílu podcastu Dobrovský & Šídlo, můžete nás sledovat i jinde než v podcastových aplikacích, doporučujeme náš účet na síti X a taky na Instagramu.

Vznik dalších dílů podcastu můžete podpořit buď finančním darem na stránkách Magazínu Paměti národa, kam do zprávy pro příjemce napište PODCAST, nebo si můžete koupit naši knihu, triko nebo blok Můžu to doříct…? v e-shopu Paměti národa.

Dořekne to dneska...? Poslechněte si!

➤ A TRIKO SI KUPTE V E-SHOPU PAMĚTI NÁRODA