Dobrovský & Šídlo: Česko je spokojená země plná nespokojených lidí

/ /
Jindřich Šídlo, ředitel STEM a sociolog Martin Buchtík a Jan Dobrovský, Foto: Pavel Barbor
Jindřich Šídlo, ředitel STEM a sociolog Martin Buchtík a Jan Dobrovský, Foto: Pavel Barbor

Jaká je současná nálada v české společnosti? Podle dat společnosti STEM pozorujeme zdánlivý paradox: téměř dvě třetiny Čechů považují rok 2023 za úspěšný v osobní rovině – pokud ale začneme mluvit o vývoji země, klesne počet spokojených na necelých 20 procent.

94. Česko je spokojená země plná nespokojených lidí

Hostem 94. dílu podcastu Dobrovský & Šídlo je ředitel STEM, sociolog Martin Buchtík. Důvěra v demokracii v Česku zůstává podle něj v Česku silná, výrazná ale je i značná nespokojenost s politikou a jejími představiteli.

Co tedy bude ovlivňovat názory a rozhodování Čechů v následujících měsících, které vedou až k sněmovním volbám v září či říjnu 2025? A jakou roli při nich budou hrát mezinárodní události, zejména válka na Ukrajině? Jak silný je skutečný vliv Ruska? A proč Martin Buchtík nemá rád, když se o Česku mluví jako o zemi rozdělené na dvě poloviny? 

Přejeme příjemný poslech, můžete nás sledovat i jinde než v podcastových aplikacích, doporučujeme náš účet na síti X (tedy Twitter) a taky na Instagramu.

Další živé vystoupení se uskuteční 20. června na festivalu Metronome.

 

Vznik dalších dílů podcastu můžete podpořit buď finančním darem na stránkách Magazínu Paměti národa, kam do zprávy pro příjemce napište PODCAST, nebo si můžete koupit naši knihu, triko nebo blok Můžu to doříct…? na e-shopu Paměti národa.

Dořekne to dneska...? Poslechněte si!

➤ A TRIKO SI KUPTE V E-SHOPU PAMĚTI NÁRODA