Místa Paměti národa
cs_CZ de_DE en_GB fr_FR hr_HR hu_HU hy_AM ka_GE pl_PL ro_RO ru_RU sk_SK uk_UA 

Hana Blagodárná, rozená Hnitková (1935) - Životopis


Veškerá práva k užívání těchto materiálů vycházejí z práv konkrétních projektů. Pokud můžete doplnit materiály k tomuto pamětníkovi, prosím, kontaktujte nás.

Uchovat si zdravý životní optimismus, to je první záruka životního štěstí

Hana Blagodárná, rozená Hnitková, se narodila 3. března 1935 v Praze. Tatínek byl učitel z učitelské rodiny v Kralupech a maminka z rodiny statkářů na Roudnicku. Celý život žije v Praze 6. Po Únoru byl otec vzat do vazby pro aktivní nesouhlas se zabíráním půdy a po propuštění dostal zákaz učit v Praze a posléze za katedru nesměl vůbec. Do roku 1952 pracoval v kladenských hutích, kdy ho bezpečnost zatkla, a v monstrprocesu byl odsouzen na jedenáct let. Domů se vrátil na amnestii po více než dvou letech. Matka s dětmi byla vyhozena z bytu a celá šestičlenná rodina žila v jednopokojovém bytě. Pamětnice byla přesto přijata na pedagogické gymnázium, stala se z ní učitelka na prvním stupni a později se vdala za syna ruského emigranta.

Komentáře (1)

Kdy: 02.01.2016 22:15:39
Autor: Míša Čaňková, Jiná odbornost: collector
Popisek: Hana Blagodárná
Hana vypráví souvisle, pamatuje si detaily, má jemný smysl pro humor. Tragické momenty v životě líčí s klidem a vyrovnaností.
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní badatelé. Do e-badatelny se můžete zaregistrovat zde.

VSTUP DO E-BADATELNY

Login:Heslo:

Registrace do e-badatelny

Ztracené heslo?


NASTAVIT JAKO HOMEPAGE  | RSS  | KONTAKTY  |  (c) 2000 - 2016 Post Bellum