cs_CZ de_DE en_GB es_CU fr_FR hr_HR hu_HU hy_AM ka_GE pl_PL ro_RO ru_RU sk_SK uk_UA 

Denise Beatonová (1948) - Biography


All rights to use these materials are implied by rights of particular projects. If you can supply materials to this witness, please, contact us.

Nemohu změnit to, co lidé dělají, ale mohu změnit způsob, jak na to já reaguji

Denise Beatonová se narodila 7. srpna 1948 na Skotské vysočině. Otec Robert James Percival Sellar sloužil během druhé světové dálky v britské armádě, roku 1940 byl zajat a po nekonečném putování po zajateckých táborech střední Evropy se roku 1943 ocitl v Opavě. Tam žila matka pamětnice Gertruda Milasová, pocházející z typicky slezského národnostně smíšeného manželství Němky a Poláka. Po válce žili manželé na severu Skotska a Denise Beatonová vzpomíná, jaké to bylo být jiná. Vyrůstat jako katolička, s matkou, která přišla z německého prostředí, oblékala se a vařila jiná jídla, než bylo na chudé skotské Vysočině zvykem. Kruh se uzavřel, když se pamětnice vrátila do českého Mostu, aby pracovala v projektu s místní znevýhodněnou mládeží.

Comments (1)

When: 01/11/2015 00:03:34
Author: Míša Čaňková, Other specialisation: collector
Title: Mozková příhoda
V roce 2004 prodělala pamětnice mozkovou příhodu a dnes má oslabenou paměť. Proto se rozhodla svoje vzpomínky částečně číst.
Comments can add only registerd researchers. You can register to research room here.

ENTER RESEARCH ROOM

Login:Password:

Registration to research room

Lost password?


SET AS HOMEPAGE  | RSS  | CONTACTS  |  (c) 2000 - 2018 Post Bellum